VšĮ „DVI Darnaus vystymo iniciatyvos“
Mob. +370 684 63427
Mob. +370 673 82158
Faks.+370 5 2052717
E-paštas:info@dvi.lt

Projektai

Atsakingo vartojimo skatinimas renkantis buitinę chemiją

 
 
 
• Ar kada susimąstėte, kad aplinkai kenkti galite ir skalbdami savo mėgstamiausius marškinėlius?
• Ar žinote, kad daugelyje populiarių buitinės chemijos gaminių žmonėms ir aplinkai kenksmingos medžiagos sudaro net 50 proc. jų sudėties?
• Ar žinote, jog yra efektyvių ir draugiškų gamtai būdų, kaip valyti savo namus, rūbus bei rakandus, naudojant kiekvienuose namuose esančią sodą, valgomąją druską ar paprasčiausią actą?
Šiandien net nepastebime, kaip esame skatinami vartoti viską, bet esame per mažai informuoti apie tai, ką vartoti yra tikrai būtina, o ko galime ir atsisakyti. Parduotuvių lentynos skirtos buitinei chemijai yra nukrautos įvairiomis švaros prekėmis, kurios dažnai yra kenksmingos. Ar mes tai žinome? Ar tiesiog esame persisotinę klaidinga informacija, jog švara visuomet yra sveikata?
Įgyvendinant projektą „Atsakingo vartojimo skatinimas renkantis buitinę chemiją“ vykdyta informacinė kampanija „Namų švara ≠ gamtos švara“, kuria siekta didinti Lietuvos gyventojų sąmoningumą renkantis buitinės chemijos gaminius ir taip skatinti aplinkai palankų gyvenimo būdą, racionalų gamtinių išteklių naudojimą. Taip pat šiuo projektu siekiama mažinti buitinės chemijos keliamą pavojų žmogaus sveikatai, o tuo pačiu gerinti vidaus vandenų ir Baltijos jūros ekologinę būklę.
 
Projekto veiklos:

Akcijos – vykdytos akcijos visuomenei (informacinių palapinių pastatymas miesto šventėse) ir akcija mokyklose. Lietuvos mokyklų moksleiviai buvo skatinami ne tik labiau domėtis atsakingu buitinės chemijos vartojimu, bet ir buvo kviečiami dalyvauti ekologinių plakatų konkurse “Aš čia gyvenu!”.
 
Informaciniai – šviečiamieji siužetai apie aplinkosaugą ir darnų vystymąsi per radiją ir internetą – parengtas informacinis-švietėjiškas filmas, kuris buvo paskelbtas internete, portale balsas.lt. Visuomenė turėjo galimybę pakartotinai peržiūrėti filmą, todėl užtikrintas ne mažesnis priemonės efektyvumas, nei transliuojant televizijoje. Taip pat buvo surengtos keturios radijo laidos skirtingose radijo stotyse (Radiocentro, Lietaus, M-1 ir Lietuvos radijo stotyse) tiesioginio eterio metu.
 
Seminarai, konferencijos – vyko paskaitos moksleiviams apie buitinę chemiją ir jos įtaką aplinkai.
 
Informacijos sklaida internete – informacijos sklaidai naudojamas socialinis tinklas Facebook;
Siekiant, kad projekto pagrindinė žinutė „Namų švara ≠ gamtos švara“ (reiškianti, kad net jei namai ir švarūs, dar nereiškia, kad juos valant nebuvo užteršta gamta) pasklistų kuo platesnėje visuomenės dalyje, buvo pastatyti stendai Lietuvos pajūryje.
Projektą„Atsakingo vartojimo skatinimas renkantis buitinę chemiją“ įgyvendina VšĮ „Gamtosaugos projektų vystymo fondas", VšĮ „DVI Darnaus vystymo iniciatyvos" ir AB „Naujoji Ringuva". Projekto įgyvendinimą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“.
Interneto puslapis, interneto svetainės, svetainių kūrimas, web dizainas, puslapių kūrimas